Z důvodu zvýšených teplot doporučujeme zasílat do výdejen nebo našich obchodů. Jelikož výdejní boxy mohou být pod vlivem sluníčka rozpálené.

Ceremoniální kakao 500g

Ceremonialní kakao (100% kakaová hmota) je určeno pro rituál k návratu k nám samým a indiáni to dělají od pradávna. A je to tak, cítíte se pak takoví "ovínění", ale ne vínem, ale čokoládou. Je to až takový stav opilosti, vlídné a pokorné až láskyplné, kdy všechny starosti po vypití odchází. Indiáni tomu říkají, že se navrací k předkům, což je ten nejvyšší projev pokory, kdy jim vzdáme respekt a úctu za to, že tu jsme.

K tomu je však také potřeba znát zdroj a s jakým úmyslem bylo kakao zpracovávané, a jaká hmota z něho byla udělaná. Pak to lze cítit. Ne nadarmo se říkalo kakau nápoj Bohů.

Skladem
1 000 Kč / ks 200 Kč / 100 g
Kategorie: Ostatní
Hmotnost: 0.5 kg
Ceremoniální kakao 100%
Novinka
Bez umělých barviv
Bez umělých barviv
Bez lepku
Bez lepku
Bez palmového tuku
Bez palmového tuku
Česká ruční výroba
Česká ruční výroba
Nejvyšší kvalita
Nejvyšší kvalita
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Podporujeme konkrétní farmáře
Podporujeme konkrétní farmáře
Bean to bar
Bean to bar

Takto správně vypadá čokoláda, hnědá hmota (ne černá alkalizovaná, což je hmota bez benefitů, které tu dále popisujeme).

Když kakaovou hmotu dále zpracováváme, tak jí temperujeme (temperace zajišťuje, že kakaová hmota nezačne pracovat). U Ceremoniálního kakaa je ale ideální, když je bez temperace. Na kakaové ceremonie je to totiž naopak výhodou! To pravé a jediné. Syrové. Hnědé. Neztemperované kakao. Zpracované celé boby pouze v melanžéru, kdy je poté výsledná hmota ponechaná "zestaření".

Tato zázračná super potravina nám toho dává opravdu mnoho. Včetně možnosti zvědomění.

Jak připravit nápoj z ceremoniálního kakaa:

Ideální je rozpustit kakao pouze s vodou a to 50 na 50. Chcete-li 100 ml kakaa, tak je dobré ohřát 50 ml vody na cca 40-50 stupňů a do toho pomalu vkládat kousky kakaové hmoty do 50g. Až se toto rozpustí, tak my, když už kakao chladne přidáme ještě trochu medu. A můžete pít. Uvolnit se. NAcítit se. Pokud chcete, tak vložit do této chvíle nějaký záměr.

Kakao se dá kombinovat i s dalšími přísadami jako skořice, kardamon a další. Pak je ale záměr většinou cílený přesně na pomoc v oblasti, která je podtržena kořením.

Také hodně pijte, kakao dehydruje a tak je předtím dobré vypít aspoň dvě sklenice vody.

Tato čokoláda je  Bean to bar.

Složení:

kakaové boby. Obsah kakaových součástí 100%. Může obsahovat mléko.

Uchovávejte v chladu a suchu.

Energetické hodnoty pro 100g:

Energetická hodnota 2664 kJ/637 kcal, Tuky 58,8 g, z toho nasycené mastné kyseliny 36,0 g, Sacharidy 16,8 g, z toho cukry 1,0g, Bílkoviny 15,6 g, Sůl 0,0 g.

Tento výrobek neobsahuje lepek.

* Produkt kontrolovaného ekologického zemědělství. 

Netto 500g
 
Výrobce: Pražská čokoláda s.r.o. | K Sadu 754/2b, 18200 Praha 8

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu