Z důvodu zvýšených teplot doporučujeme zasílat do výdejen nebo našich obchodů. Jelikož výdejní boxy mohou být pod vlivem sluníčka rozpálené.

Ceremoniální dóza Jaguár A

Unikátní originální kousek ze širokého cyklu artefaktů, určených pro ceremoniální kakako, čokoládové dražé a originální čokolády firmy Steiner & Kovařík. Jednotlivé dózy se řadí do souboru, ve kterém jsou zpracovány v široké škále variant - jak tematických, tak technologických.

Dózy se skládají ze dvou částí - horního a spodního dílu.

V tomto případě se jedná o portrét jaguára na horní čelní straně víčka, jenž pokračuje končetinami přes boční plášť dózy - symbolika kakaového plodu, který po rozříznutí skrývá hlavu jaguára, takže místo kakaových bobů je zde překvapení v podobě kočkovité šelmy. 

Skladem
5 500 Kč / ks
Bez umělých barviv
Bez umělých barviv
Bez lepku
Bez lepku
Bez palmového tuku
Bez palmového tuku
Česká ruční výroba
Česká ruční výroba
Nejvyšší kvalita
Nejvyšší kvalita
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Podporujeme konkrétní farmáře
Podporujeme konkrétní farmáře
Bean to bar
Bean to bar

Technika: Biskvitová dóza je vykreslena vtavnou barvou na tzv. přežah a kolorována chloridy kovů - solemi. Následoval výpal na 1 400 ˚C. Závěrečný barevný efekt je docílen povrchovými barvami na 820 ˚C v přirozené škále odpovídající barvám džungle a kakaového plodu - zelené, okrové a hnědavé tóny. Vnitřek dózy je ručně vyglazován. Tato dóza byla ve výpalu třikrát. 

Každý kus je opatřen na spodní straně dózy mezi takzvanou nožkou autorskou signaturou “BO.NO.2022”. Ze všech výše uvedených technologicko-řemeslných postupů je patrno, že se jedná o absolutní ruční a původní tvorbu - autorské dílo nejen co do námětu - obsahu a tématiky, ale i co do formy – atypického technologického postupu a vlastního zpracování. Akademický malíř Boris Nosek tímto zaručuje originalitu, původnost a výsadní autorství tohoto díla.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu