Ceremoniální dóza Velká Anakonda

Unikátní originální kousek ze širokého cyklu artefaktů, určených pro ceremoniální kakako, čokoládové dražé a originální čokolády firmy Steiner & Kovařík. Jednotlivé dózy se řadí do souboru, ve kterém jsou zpracovány v široké škále variant - jak tematických, tak technologických.

Dózy se skládají ze dvou částí - horního a spodního dílu.

Hlavním tématem dózy je na čelní straně pokličky umístěný velký žlutavý had stočený do mohutného klubíčka, pokračující svým ocasem po dvou stěnách pláště dózy. Na zbývajících dvou stěnách dózy se nachází chameleon a pralesní žába, připomínají mimikry v zelenavých odstínech, jež se stávají v podstatě určitými neviditelnými artefakty na zelenavém pozadí.

Skladem
5 500 Kč / ks
Bez umělých barviv
Bez umělých barviv
Bez lepku
Bez lepku
Bez palmového tuku
Bez palmového tuku
Česká ruční výroba
Česká ruční výroba
Nejvyšší kvalita
Nejvyšší kvalita
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Podporujeme konkrétní farmáře
Podporujeme konkrétní farmáře
Bean to bar
Bean to bar

 Zvířecí těla se sčítají se stylizovanými listy a větvemi tropické džungle. Při celistvém pohledu z většího odstupu připomíná dóza spodní polovinu kakaového plodu v zelené barevnosti. Vlastní zvířata nemusí dominovat a mají navodit atmosféru horka, vlhla a šera tropického lesa, kde rostou i kakaovníky, rodící kakaové boby, z nichž je vyrobena tato čokoláda.  

Technika: Tato dóza má parciální glazuru - pouze ve zvířecích tělech je nanesena glazura, která se po ostrém výpalu leskne a umožnuje tak finální dokončení dekorace pomocí vtavných barev a následně nízkovtavných barev. V tomto případě v první fázi po tužkové rozkresbě na tzv. přežah dochází k obtažení konturových linií vtavnou barvou. Druhá etapa zahrnuje tzv. nasolení - malbu chloridy kovů. Následuje glazování a výpal na 1 400 ˚C. Později se přechází k dekoraci povrchovými barvami a listery na 750-800 °C.

Každý kus je opatřen na spodní straně dózy mezi takzvanou nožkou autorskou signaturou “BO.NO.2022”. Ze všech výše uvedených technologicko-řemeslných postupů je patrno, že se jedná o absolutní ruční a původní tvorbu - autorské dílo nejen co do námětu - obsahu a tématiky, ale i co do formy - atypického technologického postupu a vlastního zpracování. Akademický malíř Boris Nosek tímto zaručuje originalitu, původnost a výsadní autorství tohoto díla.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu