Z důvodu zvýšených teplot doporučujeme zasílat do výdejen nebo našich obchodů. Jelikož výdejní boxy mohou být pod vlivem sluníčka rozpálené.

Ceremoniální dóza Závody ovocníčků B

Unikátní originální kousek ze širokého cyklu artefaktů, určených pro ceremoniální kakako, čokoládové dražé a originální čokolády firmy Steiner & Kovařík. Jednotlivé dózy se řadí do souboru, ve kterém jsou zpracovány v široké škále variant - jak tematických, tak technologických.

Dózy se skládají ze dvou částí - horního a spodního dílu.

Jedná se o námět stylizovaných figur složených z rozdílných a pestrobarevných atributů. Je to například ovoce v celé pestrosti a šíři, ale i hlíva ústřičná, růžové či chrpové lístky, oříšky, mandle a kávová zrna. Jelikož se výrobci čokolády Steiner & Kovařík zaměřují mimo jiné na exkluzivní čokoládová dražé, plněná kvalitním ovocem, tak i zde autor skládá z pestrobarevného ovoce pomyslnou mozaiku běžících figurek.

Skladem
5 500 Kč / ks
Bez umělých barviv
Bez umělých barviv
Bez lepku
Bez lepku
Bez palmového tuku
Bez palmového tuku
Česká ruční výroba
Česká ruční výroba
Nejvyšší kvalita
Nejvyšší kvalita
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Podporujeme konkrétní farmáře
Podporujeme konkrétní farmáře
Bean to bar
Bean to bar

Stavebními kameny jsou tu jahody, třešně, pomeranče, borůvky, růžové a chrpové lístky, ostružiny, maliny, oříšky pistáciové i lískové, hroznové víno, švestky, hlíva ústřičná, mango, mandarinka, ale i kávová zrna. Spojujícím elementem jsou však kakaové plody různých barev tvořící velká těla - hlavní část kompozice všech figurek. Tento kakaový plod je základem, jakousi hlavou - portrétem či maskou složenou taktéž z ovoce. Tedy na víku se nachází pestrá škála barev jednotlivých ovocných plodů tvořící hlavu „florotvora“, kdy se na Vás smějí oči, z pomerančových plátků vystupuje zářivě červený jahodový nos a švestková ústa připomínají otvor otevřené pusy. To vše kontrastuje na banánově žlutém kakaovém plodu coby hlavě. Kolem celého pláště závodí v podstatě malé loutky - karikatury připomínající koloběh života obyčejných lidí. Všichni „pospícháme“ za svými cíli, za svým osudem. Dózy mají v sobě určitou hravost a radost z fantastické chuti unikátní čokolády. Je tedy dobré se zastavit v životním závodě a vzít si povolený doping, který přináší energii, pohodu, dobité baterky a sladký život. Víko vlastní dózy tvoří vpodstatě velký žlutý kakaový plod s hnědými skvrnami, přičemž oči jsou vytvořeny z dvou půlměsíců pomeranče, nos z červené jahody a fialová švestka je metaforou pro ústa. Kolem vlastního oválu této (dalo by se říci indiánské) masky se nachází celá řada ovoce.

Technika: Dóza je vykreslená vtavnou barvou na tzv. přežah a kolorována chloridy kovů - solemi. Následoval výpal na 1 400 ˚C. Závěrečný barevný efekt je docílen povrchovými barvami na 820 ˚C v přirozené škále odpovídajícími barvám džungle a kakaového plodu - zelené, okrové a hnědavé tóny.

Každý kus je opatřen spodní straně dózy mezi takzvanou nožkou autorskou signaturou “BO.NO.2022”. Ze všech výše uvedených technologicko-řemeslných postupů je patrno, že se jedná o absolutní ruční a původní tvorbu - autorské dílo nejen co do námětu – obsahu a tématiky, ale i co do formy – atypického technologického postupu a vlastního zpracování. Akademický malíř Boris Nosek tímto zaručuje originalitu, původnost a výsadní autorství tohoto díla.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu