Ceremoniální dóza Žena a muž A

Unikátní originální kousek ze širokého cyklu artefaktů, určených pro ceremoniální kakako, čokoládové dražé a originální čokolády firmy Steiner & Kovařík. Jednotlivé dózy se řadí do souboru, ve kterém jsou zpracovány v široké škále variant - jak tematických, tak technologických.

Dózy se skládají ze dvou částí - horního a spodního dílu.

Velkým objektem je dvojdóza složená ze dvou dóz směřujících jedna nahoru k jakési špičce useknuté a druhá naopak symetricky - to samé, ale směřující dolů. Už to samo o sobě - dvě dózy - symbolizují princip muže a ženy, nebo by se dalo říci, že je to genderová dvojdóza a dohromady při spojení vytváří takzvaný dvojplod, což je možná i symbolika plození dětí a opět tedy lásky. Proto i tyto dva spojené objekty vytvářejí jeden kompaktní objekt - v podstatě jeden kubistický kakaový plod.

Skladem
5 500 Kč / ks
Bez umělých barviv
Bez umělých barviv
Bez lepku
Bez lepku
Bez palmového tuku
Bez palmového tuku
Česká ruční výroba
Česká ruční výroba
Nejvyšší kvalita
Nejvyšší kvalita
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Od 1 000 Kč doprava ZDARMA
Podporujeme konkrétní farmáře
Podporujeme konkrétní farmáře
Bean to bar
Bean to bar

Je to určitá vzpomínka na poměrně známý autorův cyklus Mimikry, kdy se zvířata se svojí kresbou tak typickou pro africké šelmy jako gepard, levhart, případně zebry sedící ve stínu nebo stojící před keři a stromy, svým způsobem ztrácejí a jejich kresba se sčítá se stíny těchto větví a listů a vzniká tak krycí zbarvení - tzv. mimikry - zde ve skvrnách, které  jsou inspirovány realitou zrajících žlutých bobů, kde přibývá k většímu stáří a zrání více a více hnědých skvrn.

Technika: Biskvitová dóza je vykreslená vtavnou barvou na tzv. přežah a kolorována chloridy kovů - solemi. Následoval výpal na 1 400 ˚C. Závěrečný barevný efekt je docílen povrchovými barvami na 820 ˚C v přirozené škále odpovídající barvám džungle a kakaového plodu - zelené, okrové a hnědavé tóny. Tato dóza byla ve výpalu třikrát. 

Každý kus je opatřen spodní straně dózy mezi takzvanou nožkou autorskou signaturou “BO.NO.2022”. Ze všech výše uvedených technologicko-řemeslných postupů je patrno, že se jedná o absolutní ruční a původní tvorbu - autorské dílo nejen co do námětu - obsahu a tématiky, ale i co do formy - atypického technologického postupu a vlastního zpracování. Akademický malíř Boris Nosek tímto zaručuje originalitu, původnost a výsadní autorství tohoto díla.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu